DUYURULAR :
  • “ Modoko Life yeni sayısı yayında! Tükenmeden hemen almanızı öneririz. “
  • “ Modoko Life Exclusive D&R'da... “
  • “ Ve Dergimiz 3 Yaşında! “
GERİ DÖN

Ortadoğu’ya Göz Kırpan Bir Marka, Venezia…

7 senedir Modoko’da varlık bulan Venezia Mutfak, yaklaşık 20 senelik köklü bir geçmişe sahip. Kendilerine özel atölyede ahşap mutfak, parke, panel, sunta gibi ürünlere ağırlık veren marka, butik villa işleri olabildiği gibi otellerle de çalışmakta.
 
En son ünlü sanatçı Mahsun Kırmızıgül’ün mutfağını çalışan Venezia Mutfak İç Mimarı Ahmet Korkmaz,  yaklaşık %30 civarında ithal ürün kullandıklarını ifade etti. Genellikle mutfak jargonunda Gloss Max gibi parlak yüzeyli kapaklar (mutfak dolapları) tercih ediliyor. Ahşap kapaklar da kullanılıyor ve gövde kısımlarını kendileri uyguluyor. 
 
Mimar Ahmet Korkmaz; özellikle aksesuar olarak kuvars taşları kullandığını ve yağ, su gibi ürünler konusunda, geçirgen olmayan ürünler kullanıldığını ifade etti. Yakmayan ama matlaştıran ürünler kullanılıyor. Tezgahlarda ise ağırlıklı laminant tercih ediliyor.
 
Moda kavramının mutfaklarda da hakim olduğunu belirten Korkmaz,  müşterilerin ağırlıklı gelme sıklığının Mart başından başlayıp Eylül’ün yarısına kadar devam ettiğini bildirdi. Nijerya, Mısır, Libya gibi ülkelere ürünlerini ihraç eden marka, Ortadoğu’ya göz kırpıyor ve mutfak sektöründe emin adımlarla yoluna devam ediyor…
 
Venezia Mutfak- İç Mimar Ahmet Korkmaz
 
SOSYAL MEDYA
DİĞER HABERLER
GELECEK SAYIDA
Yukarı Dudullu Mah. Modoko Mobilyacılar Sitesi - Ümraniye/İSTANBUL
2015 © Copyright © Modoko. Tüm hakkı saklıdır. Materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.