DUYURULAR :
  • “ Modoko Life yeni sayısı yayında! Tükenmeden hemen almanızı öneririz. “
  • “ Modoko Life Exclusive D&R'da... “
  • “ Ve Dergimiz 3 Yaşında! “
GERİ DÖN

Anadolu Var oldukça Evlilik Müessesesi Yıkılmaz!...

Modern Alyans Atilla Saraç / Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Vekili
 
 
Modern Alyans, kuyumculuk sektöründe 2. kuşaktan devam eden Kapalıçarşı’nın gözbebeklerinden olan bir marka. Baba mesleğini devam ettiren ve aynı zamanda Kapalıçarşı Esnafları Derneği Yönetim Kurulu Vekili Atilla Saraç, imalatçı olunan dönemlerde babasının sürecinden sonra Türkiye’de branşlaşmayı ilk kez başardıklarını ifade etti.
 
Tasarım noktasında bir üründe ilk defa branşlaşma ve odaklanmayı sağlayan marka, tasarımdan üretime, toptan satışından ve perakendeye kadar, 3 farklı mağaza ile Anadolu ve tüm Türkiye’ye satışlarını gerçekleştirmektedir. Yerli talep olarak %95 lik bir paydadan bahseden Sara, yabancı turistin de artışı ile bu yüzdenin arttığını ifade etti.
 
Ağırlık genç kitlenin kendilerini tercih ettiğini belirten Atilla Saraç, güvene dayalı ve devamlılığın esas olduğu kuyumculuk sektöründe, seneler geçtikçe birçok anıya da sahip olabildiklerini ve müşterilerinin çocukları gibi ikinci jenarasyona da ürün sattıklarını ifade etti. Kadıköy – Teşvikiye ve Yalova’da şubeleri olan marka, köklü bir geçmişe sahip olan, geleneklerine bağlı bir toplumun evlilik müessesinin de sarsılmasının güç olduğunu belirtti.
 
Son olarak Saraç; Anadolu’nun kültür seyrelmesinin olamayacağını ve Anadolu var olduğu sürece bu bağlılıkların devam edeceğini söyledi...
SOSYAL MEDYA
DİĞER HABERLER
GELECEK SAYIDA
Yukarı Dudullu Mah. Modoko Mobilyacılar Sitesi - Ümraniye/İSTANBUL
2015 © Copyright © Modoko. Tüm hakkı saklıdır. Materyallerin izinsiz kullanılması yasaktır.